​Buffon tregon kush mund ta zëvendësojë te Italia

​Buffon tregon kush mund ta zëvendësojë te Italia

Gjermania, Löw: Özil e mbylli vet portën!

Gianluigi Buffon e ka pranuar se Gianluigi Donnarumma mund të jetë zëvendësues i tij të Italia

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon e ka konfirmuar se në fund të Kupës së Botës të vitit 2018 do të pensionohet nga Kombëtarja italiane.

Pas pensionimit, Buffon e pranoi se zëvendësues i tij mund të jetë portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma.

“Portieri që do të më zëvendësonte? Për momentin zgjedhja më interesante është Donnarumma. Ai është i ri dhe me një të ardhme të madhe”, ka thënë Bufoon për Copa90. /Express/

COMMENTS