​Shënohet Dita e Çlirimit të Lipjanit

​Shënohet Dita e Çlirimit të Lipjanit

Gent Cakaj i’a bënë 8 me 2 Daçiqit në Bukuresht

Lipjani të mërkurën kishte festë. Sot mbushen 20 vjet që nga përfundimi i sulmeve të NATO-s kundër caqeve ushtarake të Serbisë. Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan trupat e para të këmbësorisë së NATO-s dhe njëkohësisht nisi largimi i forcave serbe.

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahneti, organizuar nga drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, për nderë të 12 Qershorit, Ditës së Çlirimit të komunës së Lipjanit, në sheshin “Adem Jashari” është organizuar koncert festiv./UlpianapressCOMMENTS