​Udhëtim i vështirë për Ulpianën

​Udhëtim i vështirë për Ulpianën

Paqe në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan (Video)

Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Ulpianës do ta mbyll xhiron e 2-të të Ligës së Parë. Kjo ndeshje do të jetë shumë interesante, pasi për të dy skuadrat pikët janë shumë të nevojshme, e veçanërisht për ekipin nga Lipjani.

Ulpiana pas humbjes turpëruese në “Sami Kelemndi” nga Istogu, gjendet në pozitë të 13-të në tabelë pa asnjë pikë.

Klubi lipjanas gjatë afatit kalimtar bëri merkato që edhe klubet e Superligës do t’ia kishin lakmi, pasi në radhët e veta afruan futbollistë shumë cilësor, si Kurtaj, Murseli e Kutllovci.

COMMENTS