1 2 3 51 20 / 1009 POSTS
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, është mashkulli që fiton më së shumti në planet nga shpërndarja e fotografive të sponsorizuara në rrjetin soc
Soda e bukës (bikarbonat natriumi) është një përbërje kristalore në formë pluhuri që zakonisht e përdorim për rritjen e brumit kur pjekim bukë apo ëmb
Vendet e Ballkanit Perëndimor kanë nevojë për një model të ri të rritjes bazuar në produktivitet më të lartë, investime, eksporte më të larta dhe pjes
Prej çifteve më të njohura të estradës, padyshim janë Nora e Roberti, të cilët nuk po lënë hapësirë, t’i tejkalojë askush për kah vëmendja. Por, në s
Kur Shanghai Shenhua vendosi ta bënte Carlos Tevez futbollistin më të paguar të planetit, shpresoi se argjentinasi me popullaritetin dhe golat e tij,
Pamjet e kamerave të sigurisë kanë regjistruar momentin teksa një grua vjedh nga çanta e një gruaje tjetër portofolin me para. Pamjet e ngjarjes së
Jay Z ka lënë të nënkuptohej se ka tradhtuar bashkëshorten e tij përmes albumit “4:44”, por fituesi i Grammy kurrë nuk kishte pranuar këto thashetheme
Zhurmë e madhe po vazhdon të bëhet për Prishtinën e Prizrenit, ku ditë më parë Gjykata Supreme vendosi ta rrëzoj vendimin e PZAP-së për mos rinumërim
Ai u përshëndet si një hero nga disa pas mbylljes së llogarisë në Twitter të Donald Trumpit në ditën e tij të fundit në punë për gjigantin e medias so
Në 10 bankat komerciale që veprojnë në Kosovë, vlera e kursimeve apo depozitave të klientëve, ka arritur mbi 3 miliardë euro. Sipas raportit të Ban
Popullata e besimit islam do të trefishohet deri në vitin 2050 në disa shtete të Europës, kurse në disa të tjera nuk do të ndryshojë, ka bërë të ditur
Jogurti është ushqim shumë i përdorshëm dhe i dobishëm, i cili normalizon aktivitetet e organeve për tretje, përmirëson sistemin imun, ndihmon në hedh
Një zbulim i pabesueshëm është bërë në kryeqytetin e Italisë në Romë. Më saktësisht në Sheshin e Tempullit të Dianës. Poshtë një rruge fshihen në f
Gjatë ditës së djeshme çifti i këngëtarëve Miriam Cani dhe Alban Skënderaj kanë sjellë për publikun këngën e tyre më të re si dedikim për vogëlushen e
Sistemi i sigurisë në dy organizmat ajrorë, në Aeroportin e Prishtinës dhe në Agjencinë e Shërbimeve të Navigacionit Ajror, ka dështuar në një testim
Është kapluar nga zjarri një ndërtesë në Prishtinë, me ç’rast janë lënduar dy gra. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, e c
Gjykata Themelore në Prishtinë sot shpalli vendimin ndaj të akuzuarve në lidhje me vrasjen në “Albi Mall” në vitin 2015. Gjykata Themelore në Prish
Në seancën e gjykimit për rastin “Përliq dhe të tjerët” në Gjykatën Ndërkombëtare Penale për ish Jugosllavinë (ICTY) (Tribubali i Hagës ish gjenerali
Burrat zakonisht kryejnë marrëdhënie seksuale me gra që të evitojnë ndërveprimet e sikletshme dhe të kenë paraqitje konform pritshmërive gjinore, ësh
Luani cilësohet si Mbreti i Xhunglës, por duket se para një manguste, e cila ka mbrojtur territorin e tyre ata kanë qenë të pafuqishëm. Në një vide
1 2 3 51 20 / 1009 POSTS