1 2 3 38 20 / 756 POSTS
Kjo dukuri e kundërligjshme gjatë periudhës së fundit kohore është përhapur mjaftë shumë në administratën komunale, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë F
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot në takimin përmbyllës për këtë vit. Takimi mbahet në Hotel Emerald nga  ora 1
Në përfundim të vitit kalendarik 2017, Reali i Madridit është skuadra që kryeson renditjen e UEFA-s. Skuadra dy herë kampione e botës në dy vitet e fu
Familjarët akuzojnë autoritetet e burgjeve në Maqedoni se po u bëjnë diskriminim të rëndë pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës. “Maqedonasve të VMRO-
Me mbi 12 milionë ndjekës në Instagram, Emily Ratajkowsky është modelja me më shumë fansa në rrjetet sociale, po “rivalet e saj” ku ndodhen? Revist
Barcelona pritet të bëjë dy transfere në janar. Një qendërmbrojtës dhe një mesfushor pritet të përforcojnë skuadrën e Valverdes. Mesut Ozil është f
Këngëtarja Ana Kabashi është shumë e pëlqyer për stilin e saj dhe të kënduarit live. E njëjta numëron me mijëra ndjekës në rrjetet sociale, përmes
Në konferencën e fundvitit me gazetarë, ministrja e Mjedisit Albena Reshitaj tha se secili prej 6 zëvendësministrat e kësaj ministrie do të ketë punë
Gjatë dy ditëve të ardhshme një vorbull ciklonike nga Atlantiku, me masa të ftohta ajrore, do të depërtojë mbi rajonin tonë, e cila gjatë ditës së enj
“Zanco Tiny T1” peshon 13 gramë, ka një ekran prej 12.5 milimetrash dhe kushton 46 dollarë. Nuk është telefon i mençur, kryen vetëm telefonata dhe
Nuk është lidere e partisë. E as nuk është se ka ndonjë post tjetër përveç deputete.Megjithatë, Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës është gr
Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, pritet ta vizitojë Kosovën në pjesën e dytë të muajit janar, me ç’rast me homologun e tij kosovar Ramush
Të rinjët e LDK-së Lipjan sot kanë shpërnda dhurata për fëmijët me nevoja të veçanta. Anëtarët e forumit të rinisë së LDK-Lipjan sot gjatë ditë ka
Dy boksierë, Dave dhe Michael, vendosën që me rrahje ti zgjedhin mosmarrëveshjet dhe grindjet shumevjecare në mes familjeve të tyre. Ata u dakordua
Ka përfunduar gjykimi ndaj ish-kryetarit të Komunës së Kllokotit, Sreqko Spasiq, i cili akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për konflikt t
“Nisma e deputetëve për Gjykatën Speciale nuk është një kërkesë për të sfiduar gjykatën, por është alternativë, sikurse që kanë edhe vendet e tjera të
Familja e Nexhmi Bytyqit nga fshati Akllap, sot hyri në shtëpi të re, shtëpi kjo që u ndërtua falë organizimit dhe punës së Shoqatës “Humanizmi i femr
Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe për mjekësinë tradicionale.
Ajo prej disa ditësh ndodhet në Marok për të xhiruar setin e ri fotografik për linjën e saj të re të rrobave të banjos. E të premten dhe të shtunën
Masa e arrestit shtëpiak ndaj Meriton Salihut, shofer i kamionit ku la të vdekur 41 vjeçarin Tafil Tafallari gjatë punës në ndërtimin e autostradës “A
1 2 3 38 20 / 756 POSTS