1 2 3 22 20 / 427 POSTS
Kuvendi i Komunës së Lipjanit gjatë ditës së sotme nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e seancës së katërt me radhë. Në mbled
“Mos iu trembni inteligjencës artificiale, por përqafojeni atë”. Ky ishte apeli i drejtorit ekzekutiv të Google, Sundar Pichai pak ditë më parë, si ad
Zlatan Ibrahimovic ka veshur çizmet e dimrit dhe me një pushkë është parë duke gjuajtur derra të egër. Sulmuesi i Manchester United – afër largimit
Pierre Emerick Aubameyang është larguar nga Borussia Dortmund. Borussia Dortmund ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me Arsenalin për transferimin
A e keni ëndërruar ndonjëherë një shtëpi në një fshat të bukur italian? Epo lajmi që prisnit erdhi. Në Ollolai të rajonit malor Barbagia të Sardenjës
Etrit Berisha ka thënë se ende nuk ka përfunduar çështja e kualifikimit në finale. Etrit Berisha nuk dorëzohet përkundër humbjes 0:1 nga Juventus n
Trendi i ri i “gjumit të pastër” nuk ka të bëjë fare me pastërtinë e shtratit tuaj. Ai përqendrohet në zakonet tuaja të jetës dhe ndryshimin e tyre po
Kryeshefi i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina ka theksuar se gjendja më ndotjen e ajrit gjatë ditëve në vijim pritet të jetë edhe më e r
Në sallen e Kuvendit të Komunës organizuar nga Drejtoria për Planifikim Urbanizëm dhe Mbrojtje të Mjedisit sot është mbajtur takim konsultativ me Admi
Kuvendi Komunal i Lipjanit të mërkurën me datë 31.01.2018 do të mbajë mbledhjen e katërt, në të cilën do të shqyrtohen disa pika të cilat janë në rend
Shkruan: Salih Uka Megjithëse një mësues i vetëm mundet dhe ka një ndikim të madh mbi një nxënës, ky mësues mund të ketë vetëm një ndikim të kufizu
Sipas "Daily Mail", Mangala është pranë huazimit te Newcastle United. Eliaquim Mangala është pranë largimit nga Manchester City. Trajneri Pep Guar
Një lokal në Rahovec të martën në mëngjes ka qenë cak i një sulmi me granatë dore. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin për Koha.net duke thënë s
Arnold Schwarzenegger është parë shumë i qeshur në Los Angeles pasi thuhet se ka shitur për 2.5 milionë dollarë makinën e tij sportive Bugatti Veyron.
Po vazhdojnë tensionet në komunën e Skenderajt dhe në degën e Partisë Demokratike të Kosovës në bastionin e saj. Pas përplasjeve mes kryetarit të degë
Ai është një nga shkencëtarët më të spikatur të shekullit të 20-të. Studentët e psikologjisë në mbarë botën i referohen atij si “gjysh Freudi”. Gj
Lidhur me këtë, shkencëtarët kanë zbuluar që nuk është fjala për plakje, por për stresin e tepërt. Sipas hulumtuesve qelizat të cilat kanë rolin pë
Së fundmi, kur bëhet fjalë për shëndetin dhe ushqyerjen e shëndetshme, ndërgjegjësimi ashtu si edhe njohuritë e njerëzve janë rritur shumë herë më shu
Apple do të përforëcojë edhe më tej produktet e saja . Sipas informatave të pakonfirmuara, Apple këtë vit mund të lëshojë tre modele të reja iPhone
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fisnik Ismaii është kërcënuar pasi që në shtëpinë e tij ka pranuar një ‘porosi’ të pazakonshme. Në orët e mbrëmje
1 2 3 22 20 / 427 POSTS