Kosova me fitore dramatike, Rashani e ‘djeg’ Bullgarinë

Kosova me fitore dramatike, Rashani e ‘djeg’ Bullgarinë

KB Lipjani në finale

Kosova ka arritur që në minutat e fundit të siguroj fitoren kundër Bullgarisë.

Përfaqësuesja jonë arriti që shënoj fitore me rezultat 2:3, shkruan Indeksonline.

Golat për Kosovën i shënoj Rashica, Muriqi dhe Rashani.

Elbasan Rashani arriti që në minutën e fundit të shënoj gol për të ia siguruar fitoren Kosovës. Këto janë tre pikët e para të përfaqësues sonë në kualifikimet për ‘Euro 2020’.

Me anë të kësaj fitoreje, Kosova tashmë ka pesë pikë, një më pak se Çekia dhe Anglia që gjendën në dy pozitat e para.

COMMENTS