Abëria fiton bindshëm, nuk falë në stadiumin “Sami Kelmendi”

Abëria fiton bindshëm, nuk falë në stadiumin “Sami Kelmendi”

Kurgjo nuk është koronavirusi, çka është Arbëria

KF Arbëria ka arritur të mund Bashkimin me shifrat 3-0 në stadiumin “Sami Kelmendi”.

Dobrajasit e mbyllnin pjesën e parë pa gola.

Në pjesën e dytë vetëm tri episode e vendosen ndeshjen goli i Bahtirit, Gashit dhe Kelmendit.

Me këtë fitore Arbëria renditet në vendin e parë me 28 pikë, ndërsa Bashkimi në vendin e 3-të me 20 pikë. /Ulpianapress/

COMMENTS