Afganistan, vritet një ushtar i NATO-s

Afganistan, vritet një ushtar i NATO-s

Nuk ia pëlqente nëna, burri djeg dy nuset e tij

Një ushtar i huaj është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me armë këtë të hënë në një takim të sigurisë së lartë.

“Raportet e para tregojnë për një sulm që është kryer nga një anëtar i forcave ushtarake të Afganistanit”, thuhet në deklaratën e publikuar zyrtarisht nga NATO.

Gjithashtu bëhet e ditur se kanë nisur hetimet për shkaqet e sulmit me armë.

TCh

COMMENTS