Ahmeti uron Ramazanin, paqe, shëndet dhe mbarësi

Ahmeti uron Ramazanin, paqe, shëndet dhe mbarësi

Lipjani mbushet me grafite Albini –Gjuriqi-Sveçla (Foto)

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dega në Lipjan, Imri Ahneti, njëherit kryetar i Lipjanit ka uruar gjithë beimstarët mysliman me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në një postim në “Facebook”, ai ka uruar të gjithë besimtarët musliman duke ju deshiruar paqe, shendet dhe mbarësi.

“Të dashur qytetarë të besimit Islam me rastin e fillimit të muajit të madhërishëm të Ramazanit, të gjithë besimtarëve të Fesë Islame ju uroj përzemërsisht për këtë muaj të madhruar, duke i uruar paqe, shëndet dhe mbarësi”

“Urojmë që paqja, mëshira dhe bekimi i Allahut të jetë mbi ju dhe familjen tuaj! Agjërim të letë të gjithë atyre që agjërojnë!”, thuhet në urimin e Kryetarit Ahmeti./Ulpianapress

COMMENTS