Akil Gjakova triumfon edhe kundër rusit dhe avancon në çerekfinale

Akil Gjakova triumfon edhe kundër rusit dhe avancon në çerekfinale

Rashica titullar për Bremen në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë

Xhudisti kosovar Akil Gjakova, i cili po merr pjesë në Kampionatin Evropian të xhudos në Tel Aviv, pas luftës së parë, të cilën e fitoi me Ippon, ka triumfuar përsëri.

Në duelin e tij të dytë kundër rusit Uali Kurzhev, Gjakova fitoi me Waza-ari, duke kaluar kështu në çerekfinale, ku do të ndeshet me xhudistin nga Azerbajxhani, Hidayet Heydarov.

Dueli zhvillohet pas pak dhe do të keni rastin ta ndiqni LIVE përmes Insporti

COMMENTS