Aksidenti i rëndë në Lipjan/ Dy persona përfundojnë në QKUK

Aksidenti i rëndë në Lipjan/ Dy persona përfundojnë në QKUK

Beogradi ankohet se nuk ka marr asnjë informatë nga Prishtina për hetimet e vrasjes së Ivanoviqit

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në hyrje të Lipjanit.

Në aksident janë përfshirë dy makina, derisa për disa orë rruga në këtë pjesë është e bllokuar.

Detaje në lidhje rastin në fjalë ka dhënë për Indeksonline, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Ju informoj se sonte me dëte 24/08/2020 rreth orës 19:15 në rr.Haradin Bajrami në Lipjan është shkaktuar nëe aksident trafiku, ku të përfshira kanë qenë dy automjete dhe si pasojë e aksidentit dy persona kanë mbetur të lënduar, përderisa të njëjtit kanë vazhduar për në QKUK- Prishtinë”, ka thënë ai.

Hoxha, tutje ka bërë të ditur se në vend të ngjarjes janë njësia policore e trafikut dhe tani është liruar dhe trafiku zhvillohet normal. ./Indeksonline

COMMENTS