Albin Kurti nesër vizitë zyrtare në Tiranë, kjo është agjenda

Albin Kurti nesër vizitë zyrtare në Tiranë, kjo është agjenda

Edhe në balotazh shumë vota të pavlefshme, kryeson Prishtina

Një ditë para mbërritjes në Shqipëri, zbardhet agjenda e vizitës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Tiranë.

Në vizitën e tij të parë si kryeministër, por edhe jashtë Kosovës, Kurti ka parashikuar takime me Ramën, Ruçin, Metën, Veliaj dhe Bashën.

Me Ramën ai do të ketë dhe një konferencë të përbashkët për shtyp.

COMMENTS