Anthony Joshua mbetet kampion i botës në boks

Anthony Joshua mbetet kampion i botës në boks

Zyrtare: Barcelona konfirmon ardhjen e parë të janarit

Anthony Joshua ka mbrojtur me suksesin titullin e botës në peshat e rënda në boks.
Britaniku 28 vjeçar, që pas meçit me Wladimir Klitschko, ka mbrojtur për herë të parë titullin e botës, duke e mposhtur boksierin nga Kameruni, Carlos Takam.Ky meç u zhvillua në ‘Principality Stadium’, para 70 mijë tifozëve.

Joshuas iu nevojitën dhjetë raunde, për të shënuar fitoren e 20-të, e të gjitha këto meçe janë përfunduar para kohe.Ishte gjyqtari që e përfundoi Takamin ta përfundojë meçin, shkaku i çarjeve të shumta në fytyrë të shkaktuara nga goditjet e Joshuas.Për 36 vjeçarin Takam, kjo ishte humbja e katërt në karrierë, ku numëron edhe tre fitore dhe një barazim./Lajmi.net/

COMMENTS