Antoneta Budakova, personazh i vitit 2019 në Komunën e Lipjanit

Antoneta Budakova, personazh i vitit 2019 në Komunën e Lipjanit

Filluan punimet në asfaltimin e rrugës Babush Cernillë (Foto)

Karateistja nga Ribari i Vogël, Antoneta Budakova, kampione e Kosovës dhe fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Ballkanik, është shpallur fituese nga lexuesit e Gazetës Ulpianapress, në sondazhin të cilin e organizoi kjo gazetë.

Per 24 orë sa zgjati mundësia e votimit, Budakova, në një listë personalitetesh me nam edhe jashtë Kosovës, ka aritur t’i mposhtë ata me një epërsi të dukshme. Ajo është e renditur e para duke marrë 39 përqind të votuesve.

Është interesant se varianti “tjetër”, ka përqindjen e dytë më të lartë me 26 përqind. Ndërsa i treti më i votuar është bshkëfshatari i Anotentës, futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli me 12 perqind.

Gazeta Ulpianapress i uron Antoneta Budakovës çmimin e parë, me shpresën se në vitin që po hymë, të ketë suksese edhe më të mëdha. Urime Antoneta!

Kjo është renditja e kanidatëve në bazë të përqindjes që ata kanë fituar:

COMMENTS