Apple drejt blerjes së Shazam për 400 mln dollarë

Apple drejt blerjes së Shazam për 400 mln dollarë

Aktorët hollivudianë në Prishtinë për premierën e filmit “Your Move”

Apple është pranë blerjes së Shazam, aplikacion që identifikon muzikën me anë të tingujve të saj.
Sipas mediave në Shtetet e Bashkuara dhe në Britaninë e Madhe bëhet fjalë për një shifër prej 400 milionë dollarësh për kryerjen e kësaj marrëveshjeje.

Shazam është një aplikacion britanik që ofrohet si në versionin për telefonat e mençur, ashtu edhe për kompjutera.
Ai është themeluar në vitin 1999 dhe shumicën e të ardhurave e siguron nga komisionet që përfiton nga klientët që blejnë në iTunes të adresuar nga Shazam.
Si Apple ashtu edhe Shazam nuk kanë komentuar ende këto zëra./tch

COMMENTS