Arbëria 2-1 Onix, notat  e lojtarëve

Arbëria 2-1 Onix, notat e lojtarëve

Mediet britanike, jehonë dhe ironi humbjes së Shqipërisë

Arbëria ka arritur të fitojë ndaj Onix me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë Ligës së Parë.
Skuadra pa timonier rithehet te fitorja pas dy humbje radhazi dhe kështu hyn në valle me skuadrat elitare të kësaj lige.
Golat në këtë fitore të dobrajasve u shënuan nga Urim Statovci (32′) dhe Hysen Bytyqi (53′).
Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht Hysen Bytyqi, i cili u vlerësua me notë 8.3./Ulpianapress/
A.Miftari-6.8
V.Kutllovci-7.4
G.Selimi-7.5
R.Gerbeshi-8
D.Lladrovci-7.7
K.Qeli-7
B.Gashi-7
B.Dushi-7.2
H.Bytyqi-8.3
L.Gashi-7
U.Statovci-7.7

COMMENTS