Arbëria fiton dhe merr kreun e renditjes

Arbëria fiton dhe merr kreun e renditjes

Arbëria me tri pikë dallim gozhdohet në krye të tabelës

KF Arbëria ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim te Ramiz Sadiku, me rezultat 1:0, duke kaluar tanimë në vendin e parë.Dior Zbërgja shënoi me një goditje ”kirurgjikale”, për tri pikët e arta të klubit nga Dobraja.

Në pjesën e dytë, dobrajasit administruan rezultatin, duke ia dalë që nga ky udhëtim aspak i lehtë të kthehen me tri pikë, me të cilat e kanë marrë kryesimin e renditjes me dy pikë më shumë se Besa, që ka zhvilluar një ndeshje më pak./Ulpianapress/

COMMENTS