Arbëria humb nga Onix, por mbetët në krye (Video)

Arbëria humb nga Onix, por mbetët në krye (Video)

​Vdekje e dyshimtë në Vushtrri

Arbëria ka humbur ndaj Onix me rezultat 0-2 në javën e 15-të të Ligës së Parë.

Ishte një ndeshje me raste nga të dy anët, por mysafirët dukeshin më të motivuar për lojë.

Pjesa e parë pëfundoj me epërsinë e mysafirëve, por edhe vendasit kishin dy raste të mira për shënim me Bahtirin dhe Llugiqin. E dyta filloi me rastin e mysafirëve, por Miftati shpëtoi dobrajasit.

Pas 30-të minutash të pjesës së dytë Berisha shënoi për 0 me 2, duke përcaktuar edhe epilogun përfundimtar të këtij takimi.

Arbëria vazhdon në krye me 26 pikë, apo një më pak se Besa. Kurse Onix ngjitet në pozitën e 6-të me 23 pikë.

Ndeshja e ardhshme e dobrajasve është kundër Drenasit në Lipjan. /Ulpianapress

LIVE: Arbëria – OnixPjesa e Parë (0-1)

Posted by Gazeta Ulpianapress on E Diele, 24 Nëntor 2019

LIVE: Arbëria – OnixPjesa e Dytë

Posted by Gazeta Ulpianapress on E Diele, 24 Nëntor 2019

COMMENTS