Arbëria nuk ndalet, transferon edhe tre lojtarë të huaj

Arbëria nuk ndalet, transferon edhe tre lojtarë të huaj

Haradinaj përgjigjet për mundësinë e prishjes së koalicionit gjatë javës: Zgjedhjet janë të shëndetshme (Video)

KF Arbëria nuk e ka ndërmend të ndalet në tregun e transferimeve.

Pas kompletoi transferimin e shtabit teknik prej pesë anetarëve, klubi në radhët e veta ka ofruar edhe lojtarë shumë cilësorë, Aladin Dakovic, Arbër Pira, Gëzim Rusi dhe Agron Bruqi, janë vetëm katër transferimet e para, sepse skuadra nga Dobraja po synon transferimin edhe të tre futbollistëve të huaj të cilët shumë shpejt pritet të zbarkojnë në “Sami Kelmendi” për teste mjeksore.

Ulpianapress mëson se kuqezinjtë do të shpenzojnë rreth 400 mijëra euro këtë afat kalimtar.

Kujtojmë se Arvëbëria pati një sezon fantastik, duke u inkuadruar në Superligë për herë të parë./Ulpianapress/

COMMENTS