Arbëria-Onix, një ndeshje që nuk duhet humbur sot

Arbëria-Onix, një ndeshje që nuk duhet humbur sot

Luajti vetëm 36 minuta, Rashica shpallet futbollist i ndeshjes

Dashamirët e futbollit sit në orën 15:00 do të ketë sytë e drejtuar kah Lipjani, pasi në Sami Kelemndi do të zhvillohet derbi i Ligës së Parë ndërmjet KF Arbërisë dhe Onix.

Dy ekipet pretendente do të përplasen mes vete, Arbëria në kete takim hyn me pretendime për të treguar se ky sezon do jetë i tyre.

Ky duel prtite të dhurojë spektakël në fushën e gjelbert, kurse “Stuhia e Kuqe” pritet që të jetë lojtari i 12-të i Arbërisë, pasi që me fitore, klubi dobrajas hyn në katershen e parë.

Ndeshja fillon duke filluar nga ora 15:00 në Sami Kelemendi në Lipjan./Ulpianapress

COMMENTS