Arbëria vazhdon përrallën e bukur, mposht Istogun dhe ngjitet e dyta

Arbëria vazhdon përrallën e bukur, mposht Istogun dhe ngjitet e dyta

Futbollisti që e “dërgoi” Interin në Ligën e Kampionëve zbulon gjithçka

Spektakël në “Demush Mavraj” në sfidën më tërheqëse të javës së 12-të të Ligës së Parë, të cilën Arbëriae fitoi 2-o ndaj Istogut. Një goditje e rëndë për skuadrën istogase, që i largohet edhe më shumë kreut, ndërsa kuqezinjtë, me këtë sukses, që ishte i treti radhazi në kampionat, ngjitet në vendin e dytë, me pikë të njejta me Lirinë kryesuese.

Kanë qenë mesfushorët Llugiqi dhe bahtiri që kanë marrë petkun e protagonistëve në këtë takim, duke shënuar dy golat e fitores së skuadrës nga Dobraja, njëri në minutën e 84-të dhe tjetri në të 90’.

Kështu Arbëria vazhdon me avazin e fitoreve dhe shkon në kuotën e 22 pikëve që Ii siguron vendin e dytë, ndërsa Istogu zbret në vendin e 4-të me 21 pikë./Ulpianapress

COMMENTS