Argjentinë 0-3 Kroaci, notat e lojtarëve

Argjentinë 0-3 Kroaci, notat e lojtarëve

Trajneri i Hoffenheimit i lë futbollistët e tij të luajnë FIFA pas stërvitjes

Kombëtarja e Kroacisë ka mposhtur me rezultat të thellë 3-0 Argjentinën.

Argjentina është nepërkëmbë nga Kroacia në ndeshjen e dytë të grupeve në Kupën e Botës “Rusia 2018”.

Golat në këtë fitore të thellë të kroatëve u shënuan nga Ante Rebic (53′), Luka Modric (80′) dhe Ivan Rakici (90+).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mesfushori Rakitic, i cili pas paraqitjes brilante u vlerësua me notë 9.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e Argjentinës, Willy Caballero që u notua me 4.8. /Telegrafi/

Argjentinë:

Kroaci:

COMMENTS