Arrihet marrëveshja, Ibrahimovic – Milan deri më 2021

Arrihet marrëveshja, Ibrahimovic – Milan deri më 2021

Po mbushet palestra në Tiranë, shikojeni live KËTU duelin e shqiptarit përballë serbit

Zlatan Ibrahimovic do të mbetet në Milan edhe për një sezon.

Milan dhe Zlatan Ibrahimovic kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e qëndrimit të sulmuesit deri më 2021.

Mediat italiane raportojnë se palët kanë arritur marrëveshjen për vazhdimin e kontratës së yllit suedez edhe për një sezon, transmeton lajmi.net.

Kërkesa e Ibrahimovic nëpërmjet menaxherit të tij, Mino Raiola, ishte paga prej 7 milionë euro në sezon.

Milan ka ofruar 6 milionë euro dhe bonuset duke gjetur pajtimin nga ana e ish sulmuesit të Paris Saint-Germain.

Ibrahimovic do të vazhdojë të luajë në Serie A duke qenë në dispozicion të trajnerit Stefano Pioli.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)