Arsenal cakton çmimin për shitjen e Sanchezit në janar

Arsenal cakton çmimin për shitjen e Sanchezit në janar

Shpërthen Maradona: Kolumbia u grabit nga një arbitër hajdut

Alexis Sanchez nuk dëshiron të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal dhe do të largohet nga klubi në janar.

Arsenal do të kërkojë së paku 30 milionë funte nga Manchester City për shitjen e sulmuesit Alexis Sanchez, gjatë afatit kalimtar të janarit.

“The Sun” shkruan se menaxheri i “Gunners”, Arsene Wenger nuk e ka ndërmend ta zbresë vlerësimin e tij.

Sanchez nuk dëshiron të nënshkruajë kontratë të re në Arsenal derisa ka hyrë në vitin e fundit të saj, përcjell “lajmi.net”.

28-vjeçari është i vendosur të largohet nga “Gunners” dhe ritet t’i bashkohet skuadrës së Pep Guardiolës për pjesën e dytë të sezonit.

COMMENTS