Arsenali në panik, e humb për gati një muaj lojtarin kryesor

Arsenali në panik, e humb për gati një muaj lojtarin kryesor

Liverpool, mediat lëvdojnë Shaqirin: “Gabim që mungoi në Beograd”

Arsenal do të përballet me një mungesë të madhe javëve në vazhdim.

Portieri Petr Cech do të mbetet jashtë fushave për tri deri në katër javë shkaku i lëndimit.

Çeku është lënduar në ndeshjen që Arsenal e fitoi 2:0 ndaj Watorfd në Premierligë, duke u detyruar të zëvendësohet.

‘Mirror’ raporton se Arsenal nuk do të mund të llogarisë në Cech në tri apo katër javët e ardhshme, përcjell ‘lajmi.net’.

Mungesa e Cech, i cili ka startuar në shtatë xhirot e para në Premierligë për Arsenalin, do t’i jap rastin Bernd Lenos, për të treguar cilësitë e tij, i cili këtë verë nga Bayer Leverkusen iu bashkua ‘Gunners’.

Ndeshjet në Premierligë në të cilat do të mungojë janë ato ndaj Fulham dhe Crystal Palace në udhëtim, dhe Leicester Cityt në ‘Emirates Stadium’.Image

COMMENTS