ARTIKULL BRILIANT NGA UEFA PËR KOSOVËN

ARTIKULL BRILIANT NGA UEFA PËR KOSOVËN

Super-sulmuesi e zëvendëson Benzeman te Real Madrid

Para ndeshjes mes Kosovës dhe Bullgarisë, e cila zhvillohet të hënën mbrëma në “Fadil Vokrri”, UEFA ka publikuar një artikull briliant për Kombëtaren tonë.

“Dardanët” presin bullgarët në kryeqytet sonte me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualfikimeve për Kampionatin Evropian, “Euro2020”, shkruan Insporti.

UEFA i ka kushtuar artikull të veçantë Kosovës para ndeshjes, duke shkruar:

“E ardhmja është e ndritur për Kosovën. Nuk ishte gjithmonë kështu…

“Artikulli briliant nënvizon rrugëtimin e jashtëzakonshëm të Kombëtares nga Ballkani, nga antarësimi në UEFA më 2016 deri më sonte, kur fillon ëndrra për kualifikim në ‘Euro2020’.”

Artikullin e plotë mund ta lexoni në linkun e mëposhtëm. /Insporti.com/

COMMENTS