Asgjë e re, Muriqi përsëri lojtari më i vlerësuar i ndeshjes

Asgjë e re, Muriqi përsëri lojtari më i vlerësuar i ndeshjes

Formacionet zyrtare: Roma – Bologna

Fenerbahçe shënoi fitore të rëndësishme ndaj Istanbul Basaksehir duke e mposhtur 2:0 dhe duke u ngjitur në tabelë në pozitën e dytë

Max Kruse dhe Vedat Muriqi realizuan golat për vendasit, dhe të dy këta ishin lojtarët më të vlerësuar të ndeshjes, shkruan Indeksonline.

Sipas Sofascore, Vedat Muriqi mori notën 8.2, ndërsa Kruse 8.1

COMMENTS