Athletic Bilbao – Barcelona, formacionet zyrtare

Athletic Bilbao – Barcelona, formacionet zyrtare

Griezmann publikon skuadrën e re në javën që po vjen, mediat spanjolle e zbulojnë atë!

Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të javës në kampionatin spanjoll, La Liga.

Gjiganti katalunas është mysafirë i baskëve në takimin e vlefshëm për javën e 10 të kampionatit spanjoll.

Skuadra e Ernesto Valverdes nuk di për humbje këtë fillim sezoni duke fituar në tetë ndeshje dhe barazuar një, ndërsa këtë seri dëshiron ta vazhdoj edhe ndaj Bilbaos.

Në anën tjetër, Bilbao po përjeton një formë të luhatshme dhe do ishin të kënaqur edhe me një barazim.

Të dy trajnerët kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme në ndeshjen që fillon nga ora 20:45.

Ath Bilbao: Arrizabalaga, Boveda, Laporte, San Jose, Iturraspe, Williams, I.Lekue, Aduriz, Raal Garcia, Cordoba, Nunez.

Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Pique, Umtiti, Alba; Busquets, Rakitic, Paulinho; Messi, Suarez, Andre Gomes.

/Telegrafi/

COMMENTS