Aurela Gaçe fjalë zemre për Nexhmije Pagarushën!

Aurela Gaçe fjalë zemre për Nexhmije Pagarushën!

E mohuan lidhjen, tash Klea Huta dhe Elgit Doda konfirmojnë romancën (Foto)

Këngëtarja Aurela Gaçe ka qenë e pranishme në festën e organizuar për 85-vjetorin e të ikonës së muzikës Nexhmije Pagarusha.
Ato kanë treguar gjithnjë për lidhjen e veçantë që ka me këngëtaren.”Ku ke humb”? -me tha. Me fat qe isha aty, te merrja emocionin e saj #85 #vjetori I Legjendes se Artit Shqiptar #mit # Nexhmije Pagarusha,”-përfundon postimi i parë i Gaçes.

Më pas ajo ka publikuar një foto tjetër ku i ka bërë Pagarushës një urim mjaft të ndjerë.

“Jemi komb me fat qe morem nga zeri e shpirti yt. Une jam me fat qe kam arritur te marr edhe nga mikpritja jote ,humori aq I holle…nga njeriu qe je. Pak vertete, por mjaftueshem qe te ndihem e perkedhelur . .Sot 85 vite mes nesh…fjalet me te bukura jane thene, cmimet me te medha jane marre, por ajo qe prek me shume Ne shpirt eshte dashuria e madhe qe ka ky popull per figuren tende. Gezofsh edhe 100 vite mes nesh,”-përfundon këngëtarja e njohur./Gazeta Express/

COMMENTS