Author: UlpianaPress

1 2 3 307 20 / 6133 POSTS
Sulmuesi shqiptar Shkëlzen Gashi ka shënuar supergol nga gjuajtja e lirë për skuadrën e tij Colorado Rapids në MLS. Ai shënoi në minutën e 26-të pë
Anthony Joshua e ka mposhtur rusin, Alexander Povetkinin, dhe kështu duke i mbrojtur titujt e botës në versionet WBO, WBA, IBF dhe IBO në kategorinë e
Përplasjet me deklarata të krerëve të institucioneve më të larta të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, shpërfaqin s
KB Ponte e ka fituar duelin ndaj KB Lipjanit. Ponte triumfuan me 13-të pikë epërsi, 74:87. Musafirët ishin në epërsi gjatë gjithë kohësh dhe pje
Një pronar i dyqanit në Janjevë të Lipjanit pati telashe me vjedhje. Madje atij iu deshtë të kacafytej me grabitësit, të cilët i morën një shumë të
Dueli ndërmjet KB Lipjanit dhe KB Ponte që do të zhvillohet të shtunën në Ferizaj me fillim nga ora 15:00 do ta hap edhe edicionin e ri në IP Superlig
Ekipi i sapo ngritur në IP Superligën e Kosovës, KB LIpjani, përmes një konference për shtyp të mbajtur sot në ambientin e ‘’Sopa Sport’’, shpalosën r
Kapiteni i Arbërisë, Hysen Bytyqi po përpiqet të “frikësojë” kundërshtarin e radhës në fundjav, Dukagjinin, të cilët sipas tij do ta ndiejnë të nxehti
Llapi ka mbetur pa trajner prej të mërkurës kur Bylbyl Sokoli u largua, për siç thuhet kërkesën e shumicës së lojtarëve për largimin e tij. Llapjan
Mediat franceze e kanë ngritur në qiell fitorën e mbrëmshme të Lyonit kundër Manchester City në Champions League. Gazeta "CNEWS" sot ka zbardhur me
Qendër mbrojtësi i Liverpool, Dejan Lovren, rrezikon plot pesë vite burg, pasi që dyshohet se ka dhënë një deklarim të rrejshëm në gjykatë. Seanca is
Këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri, njihet edhe për pasionin e saj për tatuazhet, e kjo ka qenë edhe tema e bisedës mes saj dhe moderatorit t
Udhëtimet me avion jo gjithmonë janë komode, e aq më pak nëse ato zgjasin për disa orë. Të gjendur në këto rrethana shumë udhëtarë bëjnë edhe gjest
Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, ka treguar linjat e saj perfekte trupore. Rita Ora aktualisht po qëndron në Dubai ku po zhvillon një sërë aktivitet
Reperi Lumi B dhe gruaja e tij Miranda, konsiderohen si njëri ndër çiftet që duhet marrë shembull. Raportet e tyre bashkëshortove po aq miqësore janë
Qentë janë kafshë të pabesueshme. Ata janë me të vërtetë miqtë më të mirë të njerëzve, miqësi kjo që është kultivuar përgjatë shekujve. Raca të ndrys
Cristiano Ronaldo u përjashtua me të kuq në ndeshjen e parë të tij me Juventusin në Ligën e Kampionëve. Ai u përjashtua për shkak se preku në kokë ku
FIFA ka zbuluar renditjen më të re të kombëtareve, e cila është publikuar sot. Në këtë renditje, Kosova ka një ngritje për tri pozita, edhe pse ndo
Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2018 në këtë shtet tashmë janë
Albert Krasniqi nga KDI ka thënë se qeveria e kaluar të paktën kishte disiplinë financiare dhe më shumë përgjegjësi për shpenzimin e parasë publike.
1 2 3 307 20 / 6133 POSTS