Author: UlpianaPress

1 2 3 14 12 / 160 POSTS
Gruaja Demokratike e Kosovës (GDK) në Shtime ka organizuar tubim të madh me gratë në mbështetje të kandidatëve për këshilltare të Kuvendit të Komunës ...
Të dashur miq, dashamire dhe bashkëvendas të mi, të Lipjanit dhe veçanarishtë të Shalës! Jam e nderuar që nën siglën e subjektit politik AKR të kandid ...
Pavarësisht protestave nga aktivistët e të drejtave të kafshëve, organizimi i luftimeve mes qenve dhe derrave të egër vazhdon të tërheqë spektatorë të ...
Pas Tubimit Qëndror të LDK-së në Lipjan nga ku u dëshmua fuqishëm mbështetja për kryetarin Imri Ahmeti, sot agjendën elektorale kryetari Ahmeti e vazh ...
Sot është mbajtur takim me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan, në të cilin mori pjesë edhe Kryetari i PDK-së z. Kadri Veseli. Me këtë rast Kand ...
Kryetari i ardhshem i Lipjanit Dr. Fitim Selimi me bashkepunetore vizitoi fabriken e perpunimit te Qumeshtit “Diti” ne lagjen Jeta e Re ne Lipjan. ...
Kandidati i LDK-së për kryetar të Lipjanit dhe kryetari aktual, Imri Ahmeti ka thënë se në këtë komunë ka konkurrencë për zgjedhjet e 22 tetorit dhe s ...
Kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës Ismet Hajrullahu, mbajti takim me qytetarët e fshatit Qylagë. Hajrull ...
Serbia e ka kusht të patjetërsueshëm heqjen e Kosovës nga Kushtetuta e saj, nëse do që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Këtë gjë, Serbia pritet ...
Prindërit në Prishtinë gati çdo ditë ankohen për kifle të mykura, që Komuna e Prishtinës po ua shpërndan nxënësve nëpër shkollat e Prishtinës. Një ...
Gjatë 28 vjetëve dr. Sebi me sukses ka shëruar sëmundjet të cilat mjekësia perëndimore i konsideron të pashërueshme. Me emrin e vërtetë Alfredo Bow ...
Këtë të enjte në “Elbasan Arena”, Skënderbeu do të përballet me një prej rivalëve më të vështirë të grupit në Europa League, e kjo jo vetëm në planin ...
1 2 3 14 12 / 160 POSTS
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com