Del në shitje Lamborghini i Keke Rosberg (Foto)

Del në shitje Lamborghini i Keke Rosberg (Foto)

Të gjithë admiruesve e Lamborghini-t, ka dalë në shitje një nga makinat më emblematike të kësaj marke. Bëhet fjalë për një version 5000 Quattrovalvol

Kjo është përzierja më e pazakontë e veturave që keni parë ndonjëherë [FOTO]

Të gjithë admiruesve e Lamborghini-t, ka dalë në shitje një nga makinat më emblematike të kësaj marke.
Bëhet fjalë për një version 5000 Quattrovalvole, pronari i parë i të cilit ka qenë Keke Rosberg, babai i Nico Rosberg dhe kampion i Formulës 1 në vitin 1982.

Makina sportive ka një motor V12 prej 5.2 litrash dhe 48 valvula, që e lejon të arrijë një shpejtësi deri në 292 km/h. Nga 0 deri në 100 km/h shkon për 4.8 sekonda.

Çmimi? Plot 920 000 euro.

     

COMMENTS