Barcelona spektakolare ndaj Sevilas

Barcelona spektakolare ndaj Sevilas

Barcelona krahason Enis Bardhin me Lionel Messin: Do të jetë duel i snajperëve

Barcelona është rikthyer sikur në ditët më të mira. Kampioni i Spanjës pa shumë telashe e ka mposhtur Sevillan me rezultat 4:0, ku në bindshin e saj u panë edhe dy kartonë të kuqë për Barçen.

Ajure e Dembele u përjashtuan direkt me karton të kuq, shkruan Zëri.info.

Suarez e hapi serinë e golave kur shënoi në minutën e 27-të një supergol. Nuk ka vonuar shumë dhe Arthuro Vidal ka dyfishuar epërsinë derisa deri në fundin e pjesës së parë Barcelona ka shënuar edhe një tjetër, këtë herë përmes Osumane Dembele.

Të jetë një ndeshje kaq spektakolare dhe mos të dalë në skenë Messi është e pamundshme. Ylli i Barcelonas ka shënuar në minutën e 78-të pas një ekzekutimi perfekt nga gjuajtja e lirë.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona është në pozitën e 2 me 16 pikë 2 me pak sesa real Madridi në pozitën e parë./Zëri.info

COMMENTS