Bëni që shtëpia juaj të mbajë aromë të këndshme me këtë përzierje të thjeshtë, sa edhe fqinjtë tuaj të xhelozojnë

Bëni që shtëpia juaj të mbajë aromë të këndshme me këtë përzierje të thjeshtë, sa edhe fqinjtë tuaj të xhelozojnë

Kjo bjondinë bukuroshe është pjesë e një kamere të fshehur, i dashuri i saj duhet të jetë krenar me të

Të gjithë ne mund të bime në dashuri me një shtëpi që ka një aromë të mrekullueshme.
Mund të veprojë lehtësisht në mendje, në nivelet tona të energjisë dhe kjo na bën të kënaqemi me jetën edhe më shumë.

Kjo është mjaft e pakëndshme për këdo dhe mund të jetë tepër e vështirë për t’u hequr. Për fat të mirë, ne jemi këtu vetëm për shkak të kësaj arsyeje. Ne jemi gati për të prezantuar për ju një përzierje të mahnitshme që mund të ju ndihmojë të mbani një shtëpi që do të mbajë gjithmonë erë të këndshme dhe të freskët, transmeton lajmi.net.

Ne po flasim për një aromë natyrale që është në gjendje të heqë qafe çdo lloj erëje dhe të bëjë ndonjë aromë në shtëpi të freskët dhe të këndshëm. Besoni, të gjithë do t’ju pyesin se çfarë ka erë aq të mirë në shtëpinë tuaj!

Për përbërësit për ta përgatitur atë, do të keni nevojë për tre gota me ujë të ngrohtë, tre lugë zbutës të rrobave dhe një lugë gjelle sode buke. Për pjesën e përgatitjes, merrni zbutësin e rrobave dhe vendoseni në një shishe të zbrazët me llak.

Pastaj, mbushni pjesën tjetër të shishe me ujë dhe shtoni lugën e sode buke. Mbylleni shishen dhe shkundni mirë, në mënyrë që të gjithë përbërësit të përzihen së bashku.

Spërkateni këtë përzierje në çdo pjesë në shtëpinë tuaj, dhe na besoni, ajo do të zgjasë për një kohë shumë të gjatë. Sapo vini re se erë po venitet, lyejeni përsëri dhe shijoni aromën.

Gjithashtu, ju mund të përdorni përbërës të tjerë në mënyrë që të bëni rrobat tuaja, si dhe erën tuaj në shtëpi të mahnitshme. Kjo është arsyeja pse tani do t’ju ofrojmë një recetë natyrale për një zbutës të rrobave që mund të përgatisni në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Për përbërësit që ju do të duhet 10 gram sode buke, 20 pika vaj esencial të zgjedhjes tuaj, 800 ml uthull musht molle dhe 200 ml ujë të nxehtë. Për pjesën e përgatitjes, do të duhet të marrësh një enë të madhe plastike dhe të vendosësh sode të pjekjes dhe uthullin e mollës brenda.

Pastaj, derdhni ujë brenda shishes, dhe për shkak se do të ketë një reagim kimik, sigurohuni që prisni që ajo të kalojë. Pastaj, merrni një shishe të zbrazët llak dhe e vendosni këtë përzierje brenda.

Pas kësaj, merrni vajin esencial që keni zgjedhur dhe shtoni atë në shishe llak. Mbajeni këtë në një zonë që është e ftohtë dhe e thatë. Sigurohuni që përdorni këtë zbutës natyral në makinë larëse ose thjesht thithni rrobat tuaja brenda.

Ata do të jenë shumë të butë dhe erë të mahnitshme gjithashtu! Sigurohuni që përdorni këto produkte të përgatitura në shtëpi më shpesh! Në këtë mënyrë shtëpia juaj, si dhe rrobat tuaja do të erë të pabesueshme dhe ju nuk do të mbusheni me çështje toksike që vijnë nga të gjitha produktet komerciale atje! /Lajmi.net/

COMMENTS