Besimtarët myslimanët në Lipjan falin xhumanë në temperatura minus dhe borë

Besimtarët myslimanët në Lipjan falin xhumanë në temperatura minus dhe borë

Në fshatin Hallaq së shpejti do të vendoset shtatorja e Dëshmorit Arsim Zeqiri

Temperaturat në vendin tonë janë goxha të ulëta, kurse besimtarët duket se kjo nuk po i ndalë besimtarët mysliman për t’i kryer ritet e tyre fetare.

Kështu ka ndodhur në qytetin e Lipjanit, ku besimtarët kanë falur namazin në ambient të hapur duke u sfiduar nga temperaturat e ulëta por edhe borën.

Image may contain: cloud and sky

Më poshtë mund të shihni edhe videon, e cila tashmë është shpërndarë në rrjetet sociale.

/Indeksonline/

No photo description available.

COMMENTS