“Bombë” nga Franca, Balotelli në Juventus

“Bombë” nga Franca, Balotelli në Juventus

Ky është futbollisti shqiptar që po i ‘çmend’ femrat

Mario Balotelli ka vendosur për tu transferuar në Juventus gjatë afatit kalimtar të verës.

Italiani është jashtë kontratës në qershor dhe kampionët e Italisë po mendojnë që ta ofrojnë në skuadër.

Ai është duke zhvilluar një formë të mirë gjatë këtij sezoni me Nicen, ku ka shënuar 16 gola.

Agjenti Mino Raiola që përfaqëson Balotellin ka një marrëdhënie të mirë me biankonerët, pasi dy klientët e tij, Blaise Matuidi dhe Moise Kean lujanë te Juve.

Balotelli njoftohet se do të përfitoj një marrëveshje pesëvjeçare me Zonjën e Vjetër e cila do të përfshinte një bonus. /IndeksOnline/

COMMENTS