BRAVO, Akili e Distria në gjysëmfinale

BRAVO, Akili e Distria në gjysëmfinale

Futbollisti i ri i Shqipërisë e kallë me “rock”, shikoni çfarë bëjnë lojtarët tjerë

Tjetër sukses i madh nga xhudistët tanë.

Akil Gjakova dhe Distria Krasniqi janë kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Slamit të xhudos që është duke u mbajtur në Paris.

Gjakova në çerekfinale mposhti me ‘ippon’ xhudistin nga Armenia Ferdinand Karapetian., në gjysmëfinale, Akili do të ndeshet me Tsogtbaatar Tsend-Ochit, xhudist mongolez.

Ndërkaq, Distria Kransiqi në çerekfinale mposhti xhudistin Koreane Y. Kang.

COMMENTS