Burri nga Lipjani ikën nga vetizolimi, arrestohet

Burri nga Lipjani ikën nga vetizolimi, arrestohet

Ramiz Lladrovci iu drejtohet qytetarëve

Policia e Kosovës ka arrestuar dje në Lipjan një person të dyshuar mashkull pasi që i njëjti ka ikuar nga vetizolimi.

I njëjti nuk ka zbatuar masat e sigurisë ndaj virusit korona duke dalë nga shtëpia.

I dyshuari është arrestuar nga Policia e Kosovës.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka qenë në vet izolim dhe i njëjti nuk ka zbatuar masat e sigurisë ndaj COVID 19 duke dalë nga shtëpia. I dyshuari është arrestuar”, shkruhet në njoftim të policisë. /GazetaExpress/

COMMENTS