Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje

Çaji magjik që shëron mbi 50 sëmundje

10 fakte rreth lumturisë nga e gjithë bota

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore

Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kancerit, e shumë sëmundje të tjera. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime.

Çaji ka prejardhjen nga India.

Përbërësit:

½ e lugës së gjellës xhenxhefil

½ e lugës së gjellës kanellë

1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë

½ e filxhanit të çajit qumësht

pak mjaltë.

Përgatitja:

Përzijini të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini ½ e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet në fund.

Menjëherë pas përgatitjes duhet ta konsumoni pijen, të tërën përnjëherë.

COMMENTS