Category: auto/tech

1 2 3 6 20 / 104 POSTS
Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën bri ...
E-Tron nuk do të jetë vetëm makina e parë elektrike e Audi, por do të jetë edhe makina e parë që do të ketë kamera në vend të pasqyrave të krahut. ...
WhatsApp është aplikacioni i mesazheve që u krijua në vitin 2004 me qëllim që të gjithë njerëzit e botës të bisedojnë me njëri-tjetrin kudo që janë. ...
Kompania kineze e teknologjisë Xiaomi po kërkon që të hyjë në tregun amerikan. Sipas zëvendëspresidentit të kësaj kompanie, Wang Xiang, viti i ardh ...
Huawei ka zbuluar Honor 10 GT, që do të jetë celulari i parë i markës me 8 GB RAM. Paraardhësi i tij, Honor 10, që u lançua në muajin prill në Kinë ...
Italdesign ka zhvilluar dhe ndërtuar makinën Nissan GT-R50. Një sportive unike, e bazuar në Nissan GT-R NISMO, që do të prezantohet në Europë në ko ...
Rrjeti më i madh social Facebook është duke testuar për të shtuar një opsion të ri në aplikacionin e saj që përdoret në smartphone. Ky opsion i ri do ...
Audi po e zgjeron segmentin e modeleve SUV dhe flitet se janë vendosur të rriten më tej, me shtimin e një modeli të ri Q9 në të ardhmen. Audi në fi ...
Instagram është i vendosur për të kapur çdo sekondë të fundit të kohës suaj të lirë. Rrjeti social në pronësi i Facebook njoftoi të mërkurën IGTV, nj ...
Aplikacioni për shkëmbime mesazhesh, audio dhe video biseda, WhatsApp ka përditësuar listën e telefonave të mençur në të cilët nuk do të vazhdojë të f ...
Google po sheh të gjitha aspektet e jetës dixhitale të njerëzve, që nga emaili, kërkimet, hartat, kalendarët, çka do të thotë se di jo pak për 1.17 mi ...
Një virus në software thotë se miliona përdorues të Facebook mund të kenë publikuar pa dashje informacionet e tyre private, ka paralajmëruar kompania. ...
Versioni i kaluar i BMW Z4 i dha më tepër prioritet pamjes së jashtme se sa dridhjet emocionuese që japin zakonisht makinat e prodhuar nga gjiganti gj ...
Fillim vitet ’90 sollën ndryshime të mëdha në Europë dhe në botë, ndikuar edhe nga shpërbërja e Bashkimit Sovjetik. Një bum të madh ekonomik patën ...
Për herë të parë, që nga viti 2013, porositë tremujore të telefonave në Kinë ishte më pak se 100 milionë pajisje. Kjo është një nga arsyet që dërge ...
Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar për shumë versione false që qarkullojnë ...
iPhone është një ndër telefonat më të mirë në treg, por megjithatë të gjithë përdoruesit e tyre e dinë se nuk janë edhe aq të mirë kur bëhet fjala për ...
Faqja Capri Club Albania është mbyllur në Facebook. Kjo ka ardhur pasi, siç thonë administratorët e faqes me anë të një postimi në Instagram, faqja e ...
Facebook ka zgjedhur Indinë për të testuar një shërbim të ri, atë të pagesave. Në rrjetin e famshëm po testohet shërbimi i blerjes për përdoruesit e s ...
Prodhuesit e mëdhenj të automjeteve janë akuzuar për vonesa në hedhjen në treg të modeleve të reja hibride dhe elektrike, në mënyrë që të sigurohen të ...
1 2 3 6 20 / 104 POSTS