Category: auto/tech

1 2 3 4 7 40 / 137 POSTS
Alfa Romeo ka vendosur që të “zbërthejë” makinat e veta historike në një ekspozitë shumë të veçantë, të çelur në Areze të Italisë. Të apasionuarit
Gjatë zhytjes në një ujëvarë, me anë të detektorit të metaleve në mesin e shumë gjërave tjera gjeti edhe një iPhone. Bëhej fjalë për një telefon iP
Amazon është bërë kompania e dytë më e vlefshme sipas “Wall Street”, duke kaluar vlerën e një trilion dollarëve, vetëm pak javë pasi këtë rekord e arr
Kur flasim për LEGO dhe makina normalisht mendojmë për automjete të ndërtuara në miniaturë, por tani firma zvicerane ka thyer skemat e saj të zakonshm
ë Berlin po organizohet spektakli më i madh i teknologjisë, që do të jetë i hapur për publikun e gjerë nga data 31 gusht deri në 5 shtator. Në këtë e
LeisuWash është një autolarje me një sistem të pabesueshëm të larjes së veturës. Pajisja e instaluar në këtë autolarje, pastron në mënyrë të përsos
Ferrari 250 GTO nga viti 1962 u bë makina më e shtrenjtë e të gjitha kohërave të shitura në një ankand. Pas një ankandi emocionues të koleksionistë
Kemi parë se si kompanitë e ndryshme kanë dalë me metoda të ndryshme për të kursyer jetëgjatësinë e baterisë në telefona. Megjithatë, kjo zakonisht vj
Shelby SuperCars ka ndërmarrë një sfidë për universin botëror të automobilave. Brezi i tij i ri i supermakinave, Tuatara 2019, i cili do të paraqitet
Gjatë prezantimit të planit për periudhën 2018-2022, grupi FCA njoftoi kthimin e modelit 8C të Alfa Romeos, dhe gradualisht pritet të zbulojë detajet.
Apple ka prezantuar rezultatet e tremujorit të tretë. Rritja masive e kompanisë është lajmi kryesor. Apple shumë shpejt pritet të bëhet kompania e par
Vendimi më i fundit i Facebook do të bëje që në faqet e gjithsecilit të fshihen postime që kanë informacion të rremë ose që nxisin dhunë. Politikat
Batutat e shëmtuara në rrjetet sociale mbi përdhunimin, pedofilinë, holokaustin, 11 Shtatorin dhe sëmundjen AIDS, i kanë kushtuar vendin e punës regji
Facebook-u do të përballet me gjobën e tij të parë pas skandalit me “Cambridge Analytica”, për shkak se platforma e mediave sociale e lejoi firmën bri
E-Tron nuk do të jetë vetëm makina e parë elektrike e Audi, por do të jetë edhe makina e parë që do të ketë kamera në vend të pasqyrave të krahut.
WhatsApp është aplikacioni i mesazheve që u krijua në vitin 2004 me qëllim që të gjithë njerëzit e botës të bisedojnë me njëri-tjetrin kudo që janë.
Kompania kineze e teknologjisë Xiaomi po kërkon që të hyjë në tregun amerikan. Sipas zëvendëspresidentit të kësaj kompanie, Wang Xiang, viti i ardh
Huawei ka zbuluar Honor 10 GT, që do të jetë celulari i parë i markës me 8 GB RAM. Paraardhësi i tij, Honor 10, që u lançua në muajin prill në Kinë
Italdesign ka zhvilluar dhe ndërtuar makinën Nissan GT-R50. Një sportive unike, e bazuar në Nissan GT-R NISMO, që do të prezantohet në Europë në ko
Rrjeti më i madh social Facebook është duke testuar për të shtuar një opsion të ri në aplikacionin e saj që përdoret në smartphone. Ky opsion i ri do
1 2 3 4 7 40 / 137 POSTS