Category: auto/tech

1 2 3 4 5 7 60 / 125 POSTS
Prodhuesit e mëdhenj të automjeteve janë akuzuar për vonesa në hedhjen në treg të modeleve të reja hibride dhe elektrike, në mënyrë që të sigurohen të
Jaguar Land Rover ka mbyllur 1 mijë vende pune në Solihull të Britanisë së Madhe, duke përmendur si shkak rënien e shitjeve në masë të madhe të vetura
Huawei vazhdon me publikimin e pajisjeve nga seria e tij Y. Linja më e re shtesë është Huawei Y6 (2018), i cili ka nisur të arrijë në treg sikurse
Për herë të parë në Kosovë më 13 prill do të vijnë aktorët hollivudianë, Robert Davi dhe Luke Goss, për ta promovuar premierën e filmit të ri “Your Mo
Aftësia që dikush t’i fshijë mesazhet e dërguara në Messenger do të jetë në dispozicion së shpejti. Sipas “TechCrunch”, opsioni “rikthim” do të vijë n
Konegsegg Regara kushton pothuajse 2 milionë euro, kështu që duhet të jetë mjaft atraktive për të tërhequr klientët me xhepat plotë. Kjo makinë ka mo
Facebook skanon përmbajtjen e mesazheve që njerëzit i dërgojnë njëri-tjetrit në aplikacionin e tyre Messenger, që është në kundërshtim me udhëzimet e
Maserati ka prezantuar një version të ri fantastik të Levantes dhe është ende më i fuqishëm. Quhet Levante Trofeo dhe ka një motor 3,8 litërsh V8 n
Ja një arsye shtesë, pse duhet të mbyllni ato aplikacione, të largoheni nga telefoni i mençur dhe të bëni diçka më produktive. Sipas një hulumtimi, n
Mercedes ka paralajmëruar automobilin e tij të plotë elektrik, i cili do të bartë shenjën EQ, premiera e të cilit pritet në vitin 2020, ndërkohë që nj
50 Cent e ka pranuar se nuk i ka 8 milionë dollarë në vlerë të Bitcoin, pasi u raportua se ai e kishte pranuar si formë pagese këtë monedhë virtuale p
Geneva Motor Show zakonisht përveç prodhuesve të veturave, sjellë edhe modele ekskluzive nga kompani të mëdha në industrinë e veturave të modifikuara.
Google ka regjistruar çdo gjë që keni thënë për vite të tëra, dhe të gjitha regjistrimet mund t’i dëgjoni edhe vetë. Kompania regjistron shumë bise
Vero dëshiron ta mposhtë Instagramin, duke joshur kështu përdoruesit e rrjetit social. Aplikacioni për momentin është i vogël dhe pritet që të ketë
Një milion persona kanë nënshkruar një peticion përmes së cilit kërkohet nga Snapchat që të largojë dizajnin më të ri. Ndryshimet e bëra në këtë ap
Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po quhet kl
Viber ka njohur kodin e ri të Kosovës, "+383". Përkundër se zyrtarisht nuk ka arritur të implementohet kodi i ri telefonik +383 për Kosovën, Viber ka
“Mos iu trembni inteligjencës artificiale, por përqafojeni atë”. Ky ishte apeli i drejtorit ekzekutiv të Google, Sundar Pichai pak ditë më parë, si ad
Apple do të përforëcojë edhe më tej produktet e saja . Sipas informatave të pakonfirmuara, Apple këtë vit mund të lëshojë tre modele të reja iPhone
HMD Global dhe Nokia tashmë kanë premtuar një ofertë të jashtëzakonshme gjatë ngjarjeve të panairit MWC 2018. Tani në listën GeekBench është shfaqur
1 2 3 4 5 7 60 / 125 POSTS