Category: auto/tech

1 2 3 4 5 6 7 80 / 140 POSTS
Konegsegg Regara kushton pothuajse 2 milionë euro, kështu që duhet të jetë mjaft atraktive për të tërhequr klientët me xhepat plotë. Kjo makinë ka mo
Facebook skanon përmbajtjen e mesazheve që njerëzit i dërgojnë njëri-tjetrit në aplikacionin e tyre Messenger, që është në kundërshtim me udhëzimet e
Maserati ka prezantuar një version të ri fantastik të Levantes dhe është ende më i fuqishëm. Quhet Levante Trofeo dhe ka një motor 3,8 litërsh V8 n
Ja një arsye shtesë, pse duhet të mbyllni ato aplikacione, të largoheni nga telefoni i mençur dhe të bëni diçka më produktive. Sipas një hulumtimi, n
Mercedes ka paralajmëruar automobilin e tij të plotë elektrik, i cili do të bartë shenjën EQ, premiera e të cilit pritet në vitin 2020, ndërkohë që nj
50 Cent e ka pranuar se nuk i ka 8 milionë dollarë në vlerë të Bitcoin, pasi u raportua se ai e kishte pranuar si formë pagese këtë monedhë virtuale p
Geneva Motor Show zakonisht përveç prodhuesve të veturave, sjellë edhe modele ekskluzive nga kompani të mëdha në industrinë e veturave të modifikuara.
Google ka regjistruar çdo gjë që keni thënë për vite të tëra, dhe të gjitha regjistrimet mund t’i dëgjoni edhe vetë. Kompania regjistron shumë bise
Vero dëshiron ta mposhtë Instagramin, duke joshur kështu përdoruesit e rrjetit social. Aplikacioni për momentin është i vogël dhe pritet që të ketë
Një milion persona kanë nënshkruar një peticion përmes së cilit kërkohet nga Snapchat që të largojë dizajnin më të ri. Ndryshimet e bëra në këtë ap
Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po quhet kl
Viber ka njohur kodin e ri të Kosovës, "+383". Përkundër se zyrtarisht nuk ka arritur të implementohet kodi i ri telefonik +383 për Kosovën, Viber ka
“Mos iu trembni inteligjencës artificiale, por përqafojeni atë”. Ky ishte apeli i drejtorit ekzekutiv të Google, Sundar Pichai pak ditë më parë, si ad
Apple do të përforëcojë edhe më tej produktet e saja . Sipas informatave të pakonfirmuara, Apple këtë vit mund të lëshojë tre modele të reja iPhone
HMD Global dhe Nokia tashmë kanë premtuar një ofertë të jashtëzakonshme gjatë ngjarjeve të panairit MWC 2018. Tani në listën GeekBench është shfaqur
Për çdo njeri do te ketë një robot që do luaje rolin e ndërgjegjes. ky është projekti që pritet që të vij në jetë pas 20 vitesh nga Brad Smith dhe Har
Rrjete sociale, posta elektronike, aplikime bankare, sisteme alarmi, biznese online, platforma të linjave ajrore dhe hoteleve përdorin të gjithë një f
Jetojmë në një kohë ku kapitali social matet nga numri i njerëzve me të cilët ke kontakt online, kështu është në natyrën e njeriut të dijë se kush e k
Edhe puna e striptistes nuk është e mbrojtur nga vërshimi i robotëve “humanoidë” në jetën e përditëshme. Në Las Vegas po mbahet këtë javë një spekt
“Zanco Tiny T1” peshon 13 gramë, ka një ekran prej 12.5 milimetrash dhe kushton 46 dollarë. Nuk është telefon i mençur, kryen vetëm telefonata dhe
1 2 3 4 5 6 7 80 / 140 POSTS