Category: auto/tech

1 3 4 5 6 100 / 104 POSTS
“Vetëm Zoti e di se çfarë po u bën trurit të fëmijëve tanë!”. Ky është alarmi i lëshuar jo nga ndonjë përdorues i rëndomtë i rrjeteve sociale, por nga ...
Kamerat GoPro kanë reputacion të shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për qëndrueshmërinë dhe rezistencë, ndërsa mund të përdoret edhe në situata ekstreme. ...
Shpikësi britanik Richard Browning hyri në librin e rekordeve Guinness për shpejtësinë më të lartë të arritur me “jet ski”. Burri që quhet “Njeriu ...
Nëse jeni mësuar duke luajtur çdo vit video-lojën “FIFA”, kemi një lajm të keq për ju. Ka shumë mundësi që nga viti i ardhshëm, lojërat sportive si ...
Këto krijime të çmendura nuk do ta shohin vetën të prodhuara ndonjëherë. Clickmechanic me krijimin e fundit të dizajnëve me përzierje veturash ...
Apple tashmë po përgatit modelin e ardhshëm të iPad-it. Zërat më të fundit nga Kalifornia thonë se tableti i ri nga Apple, ashtu sikurse edhe iPhon ...
Instagram e ka bërë edhe më të mirë funksionin Stories. Tani përdoruesit mund të publikojnë edhe fotografie e video më të vjetra se 24 orë. ...
Pamje të lig dhe performancë të jashtëzakonshme. Kompania për modifikimin e veturave Inden Design ka prezantuar produktin e tyre të fundit, Mercede ...
Nga Nokia 3310 e deri te Motorola Razr, celularët e vjetër po rikthehen fuqishëm. Ekspertët parashikojnë që shumë shpejt këta klasikë do të jenë tr ...
Kushton plot 1000 dollarë, por sa e ka koston reale një iPhone X? Një analizë e “TechInsights” ka dalë në përfundimin se modeli i ri i Apple ka një ...
Nëse në fushën e mjeteve me katër rrota inteligjenca artificiale është futur dhe vazhdon të fitojë terren gjithnjë e më shumë, tek dyrrotëshi gjërat n ...
Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore. Tanqet amerikane, gjermane dhe ...
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuterët. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në zyrë os ...
Dy femra në Arabinë Saudite janë dënuar me 10 fshikullime kamzhiku pasi kanë ofenduar njëra-tjetrën në WhatsApp. Sipas mediave lokale, ky është ...
Historia është shkruar në Arabinë Saudite, kur një roboti i është dhënë nënshtetësia. Ky robot me emrin Sophia doli në skenë në një konferencë në Ria ...
Quhet “Bloodhound” dhe është projektuar për të thyer rekordin e shpejtësisë prej 1.227.985 duke arritur deri në 1600 kilometra në orë. Makina e proje ...
Tokio Motor Show, është spektakti më i madh i prezantimit të modeleve më të reja të makinave dhe dizajneve të konceptuara për të ardhmen. Eventi fill ...
Pamje të pabesueshme të një parku në Kinë me vlerë 1 miliardë paund, ende në ndërtim, janë shpërndarë së fundmi. Parku i jashtëzakonshëm është duke u ...
Në intervistat e dhëna ndër vite të Bill Gates, Steve Jobs dhe prindër të tjerë të “Silicon Valley”, kupton që ata janë shumë të rreptë sa i takon për ...
Twitter ka ndaluar reklamat nga llogaritë e mediave shtetërore ruse, Russian Today (RT) dhe Sputnik, duke cituar agjencinë e inteligjencës së SHBA-së, ...
1 3 4 5 6 100 / 104 POSTS