Category: auto/tech

1 4 5 6 7 120 / 137 POSTS
Është spiunuar gjatë testimit Porsche 718 Boxster Spyder i ri para zbulimit të tij zyrtar që do të jetë gjatë vitit të ardhshëm. Ky model është Box
Dronë të cilët shpërndajnë mushkonja sterile nëpër hapësira të mëdha janë duke u zhvilluar në mënyrë që të ndalojnë përhapjen e sëmundjeve siç mund të
Që nga koha kur Apple lansoi iPhone X me funksionin e njohjes së Face ID, thashethemet tani janë duke pretenduar se prodhuesit e bazuar në Android pri
Aston Martin ka zbuluar një version krejtësisht të ri të Vantage i cili rivalizon direkt Porsche 911 e ri. Vantage i ri është më i fuqishëm, më i l
Një tjetër telefon i mençur i Sonyt është duke u bërë gati për vitin 2018. Sony H4133 është kodi nën të cilin është gjetur një telefon i ri i kompa
Realiteti virtual është bërë shumë popullor në dizajnimin e veturave, por Porsche ka vendosur ta dërgoj atë një nivel më lartë. Pas rezultateve të
Riparimi i kësaj veture është mbresëlënës. Kur një veturë është shkatërruar në atë shkallë sa e tejkalon gjysmën e vlerës së saj, atëherë ajo vetur
Autoritetet Gjermane ndaluan shitjen e orëve inteligjente për fëmijë duke thënë se janë përdorur për përgjime. Një lëvizje e ngjashme u aplikua edh
Me një kosto fillestare prej 999 dollarësh, iPhone X nuk është një iPhone i zakonshëm. Në fakt është iPhone më i shtrenjtë që Apple ka prodhuar ndo
Kompania e modifikimeve të veturave, ABT tani ka përforcuar SQ5 sportiv të Audi. Motori i tij V6 turbo 3.0 litërsh është përditësuar duke bërë që n
Bentley ka zbuluar një makinë të re Continental për garat e Gran Turismos. Bentley më i ri GT3 është i bazuar në modelin e makinës së rrugës, që do
Kur është fjala për specifikimet, mund të thuhet se iPhone X i Apple përfaqëson “një pajisje bishë”. Megjithatë, përdorimi i aplikacioneve në këtë
Shumë përdorues të iPhone, sidomos të serive të fundit iPhone 8 dhe iPhone X, kanë pasur problem me tastin “i” E nëse ju ka ndodh kjo atëherë drejt
“Vetëm Zoti e di se çfarë po u bën trurit të fëmijëve tanë!”. Ky është alarmi i lëshuar jo nga ndonjë përdorues i rëndomtë i rrjeteve sociale, por nga
Kamerat GoPro kanë reputacion të shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për qëndrueshmërinë dhe rezistencë, ndërsa mund të përdoret edhe në situata ekstreme.
Shpikësi britanik Richard Browning hyri në librin e rekordeve Guinness për shpejtësinë më të lartë të arritur me “jet ski”. Burri që quhet “Njeriu
Nëse jeni mësuar duke luajtur çdo vit video-lojën “FIFA”, kemi një lajm të keq për ju. Ka shumë mundësi që nga viti i ardhshëm, lojërat sportive si
Këto krijime të çmendura nuk do ta shohin vetën të prodhuara ndonjëherë. Clickmechanic me krijimin e fundit të dizajnëve me përzierje veturash
Apple tashmë po përgatit modelin e ardhshëm të iPad-it. Zërat më të fundit nga Kalifornia thonë se tableti i ri nga Apple, ashtu sikurse edhe iPhon
Instagram e ka bërë edhe më të mirë funksionin Stories. Tani përdoruesit mund të publikojnë edhe fotografie e video më të vjetra se 24 orë.
1 4 5 6 7 120 / 137 POSTS