Category: auto/tech

1 5 6 7140 / 140 POSTS
Këto krijime të çmendura nuk do ta shohin vetën të prodhuara ndonjëherë. Clickmechanic me krijimin e fundit të dizajnëve me përzierje veturash
Apple tashmë po përgatit modelin e ardhshëm të iPad-it. Zërat më të fundit nga Kalifornia thonë se tableti i ri nga Apple, ashtu sikurse edhe iPhon
Instagram e ka bërë edhe më të mirë funksionin Stories. Tani përdoruesit mund të publikojnë edhe fotografie e video më të vjetra se 24 orë.
Pamje të lig dhe performancë të jashtëzakonshme. Kompania për modifikimin e veturave Inden Design ka prezantuar produktin e tyre të fundit, Mercede
Nga Nokia 3310 e deri te Motorola Razr, celularët e vjetër po rikthehen fuqishëm. Ekspertët parashikojnë që shumë shpejt këta klasikë do të jenë tr
Kushton plot 1000 dollarë, por sa e ka koston reale një iPhone X? Një analizë e “TechInsights” ka dalë në përfundimin se modeli i ri i Apple ka një
Nëse në fushën e mjeteve me katër rrota inteligjenca artificiale është futur dhe vazhdon të fitojë terren gjithnjë e më shumë, tek dyrrotëshi gjërat n
Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore. Tanqet amerikane, gjermane dhe
Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuterët. Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në zyrë os
Dy femra në Arabinë Saudite janë dënuar me 10 fshikullime kamzhiku pasi kanë ofenduar njëra-tjetrën në WhatsApp. Sipas mediave lokale, ky është
Historia është shkruar në Arabinë Saudite, kur një roboti i është dhënë nënshtetësia. Ky robot me emrin Sophia doli në skenë në një konferencë në Ria
Quhet “Bloodhound” dhe është projektuar për të thyer rekordin e shpejtësisë prej 1.227.985 duke arritur deri në 1600 kilometra në orë. Makina e proje
Tokio Motor Show, është spektakti më i madh i prezantimit të modeleve më të reja të makinave dhe dizajneve të konceptuara për të ardhmen. Eventi fill
Pamje të pabesueshme të një parku në Kinë me vlerë 1 miliardë paund, ende në ndërtim, janë shpërndarë së fundmi. Parku i jashtëzakonshëm është duke u
Në intervistat e dhëna ndër vite të Bill Gates, Steve Jobs dhe prindër të tjerë të “Silicon Valley”, kupton që ata janë shumë të rreptë sa i takon për
Twitter ka ndaluar reklamat nga llogaritë e mediave shtetërore ruse, Russian Today (RT) dhe Sputnik, duke cituar agjencinë e inteligjencës së SHBA-së,
Bolidët hibrid mund të mos tingëllojnë si shumë sportiv, por ata janë shumë më të shpejtë. Formula 1 në faqen e tyre zyrtare në YouTube ka publikua
Microsoft do të ndaloj zhvillimin e aplikacioneve dhe harduerit të ri për Windows Phone. Gjatë fundjavës, Joe Belfiore nga Microsoft, përmes rrjeti
Një video e Rang Roverit të ri 2018 ka rrjedhur online para debutimit të tij zyrtar. Në video shihet se eksterieri i modelit të ri të Rang Rover ës
Ndonjëherë kthehen. Dhe tashmë ka dalë dhe BlackBerry Motion, smartphone i dytë me firmën kanadeze por produktin kinez të Tcl, që ka blerë të drejtat
1 5 6 7140 / 140 POSTS