Category: fillimi

Akil Makolli dëshiron pikët e plota të enjëten kundër Flamurtarit. Kapiteni i Ulpianës, Akil Makolli, shpreson se “Bardhekaltërtit” do t’i rrëmbejn
Komuna e Lipjanit ka njoftuar që për shkak të situatës së krijuar nga rastet e fundit me COVID-19 në këtë komunë, është marrë vendim që të mbyllet për
Pas përfundimit të procesit zgjedhor nëpër të gjitha 38 degët e LDK-së nëpër Kosovë dhe mbi 800 nëndegët e saj, pritet që Kuvendi i Përgjithshëm të mb
Në orët e vona të mbrëmjes të së dielës, ujku ka sulmuar kopenë e deleve të një fermeri në fshatin Gadime të Lipjanit. Një Banorë i fshatit Gadime,
Ulpiana e mbyll në mënyrën më të mirë 90 minutëshin e xhirosë së 19-të, duke fituar bindshëm 0-3 kundër Sharrit. Ulpiana ka fituar edhe ndeshjen e pe
Asambleistja Adelina Beqaj nga Nisma ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës dega në Shtime. Beqaj ka thënë se ky kalim bëhet për arsye të sh
Fshatarët e Teqes komunë e Lipjanit thuajse janë harruar nga komuna dhe as këtë vit nuk e kanë rrugën e shtruar. Edhe përkundër premtimeve ky fsha
uloi se atë i kishin vjedhur, pasi doli nga shtëpia e tij. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë mome
Milot Rashica ka luajtur për rreth 30 minuta në takimin e fundit që e zhvilloi Werder Bremeni në Bundesligë. Skuadra e Milot Rashicës u ndal në ba
Shtatori i bukër i trevës tonë po vjen, muaji kur e ardhmja e vendit, fëmijët fillojn mësimin. Ky shtator nuk do të duket si të tjerët, fshati tash
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm ka pritur në takim pune zëvendësministrat në Qeverinë e Republikës së Kosovës, për të disku
Nxënësit e gjimnazit ''Ulpiana'' ishin pjesëmarrën në garën e ndihmës së parë të organizuar nga Kryqi i Kuq i Lipjanit, njofton Ulpianapress. Lajmi
Tre vajza janë përfshirë në një sherr mes njëra-tjetrës pasditen e sotme dhe nuk kanë kursyer as fyerjet apo shkuljet e flokëve. Ngjarja ka ndodhur n
Shitja e automjeteve me naftë në Gjermani përjetoi një rënie prej 25% në muajin mars, në muajin e parë pasi Gjykata Federale ua lejoi qyteteve të drej
Autoritetet drejtuese të Lipjanit kanë reaguar për problemet e vazhdueshme në furnizim me barna esenciale nga Ministrsi së Shëndetësisë me arsyjes se
Kryetari i Partisë së Fortë, Visar Arifaj mbase për herë ta parë, është shprehur seriozisht rreth një çështje. Ai në Facebook ka shpjeguar se cfarë hu
Misioni i Bashkimit Evropian në Kosovë nuk sheh rrugë tjetër pos ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi, si mundësi kjo që kosovarëve tu liberaliz
Kompania amerikane “Podesta Group”, e cila ka qenë e kontraktuar nga Qeveria e Kosovës për të lobuar për shtim të numrit të njohjeve, së voni është vë
Sipas mjekësisë tradicionale kineze, ngjyrat e pashëndetshme të fytyrës përfaqësojnë pesë lloje sëmundjesh. Sëmundjet e brendshme mund të shkaktojn
19 / 19 POSTS