Category: fun

1 13 14 15298 / 298 POSTS
Gërsheti është jo vetëm në modë, por edhe mënyra më e mirë dhe elegante për stolisjen e flokut. Në ditët e vjeshtës dhe në rutinën e përditshme bis
Zakonisht, fazat që paraprijnë ngritjen e avionit në fluturim i dedikohen shpjegimit nga ana e asistentëve se si duhet të sillemi në raste emergjence.
Një shkëndijë zjarri e shkaktuar nga rrjedhja e karburantit i ka shkaktuar një dëm prej 1 milionë paund një shtetasi në Angli, pasi makina e tij McLar
Ju nuk duhet të prisni që një person të bëjë një “deklaratë dashurie”, transmeton Klan Kosova. E gjitha ajo se çfarë ju duhet të bëni është të shik
Ky është momenti qesharak kur një portier i ngathët festoi një goditje dënimi dramatike të penalltisë – vetëm se topi e mashtroi, duke u kthyer përsër
“Çmimi i shafranit varion, ku prodhuesit francez e shesin rreth 56-60 euro gramin. Ne kemi gjetur çmim deri në 250 euro për gram” Lule shafrani, e
Dasma duhet të jetë një nga ditët më të lumtura të jetës suaj. Familja dhe miqtë do të jenë të mbledhur në një vend, ju do dukeni e mahnitshme me vell
Një bebush 10 muajsh ka të njëjtën peshë sa të një fëmije 9 vjeç, pasi ai është i urritur gjithmonë. Luis Manuel, nga Tecoman në Meksikën perëndimo
Vajza 28 vjeçare u anëtarësua në byronë politike të Partisë Punëtore të Koresë, një nga postet më të pushtetshme të regjimit hermetik komunist. Ajo ës
Pavarësisht protestave nga aktivistët e të drejtave të kafshëve, organizimi i luftimeve mes qenve dhe derrave të egër vazhdon të tërheqë spektatorë të
Luke Thill 13-vjeç nga Shtetet e Bashkuara, filloi vitin e kaluar të ndërtojë një shtëpizë për vete, pasi dëshironte të kishte një hapësirë që do t’i
Gregori Breton, i cili është drejtor i Panthera – një organizatë e dedikuar për ruajtjen e 40 llojeve të maceve të egra në botë, dhe peizazhet e tyre,
Makeup është një formë e veçantë e artit. Njerëzit janë në gjendje të krijojnë copëza magjepsëse arti në fytyra dhe kjo është e pabesueshme. Sam
Martesa është një nga hapat më vendimtarë për njeriun. Ekspertët sugjerojnë që për të pasur një martesë të mirë, duhet të dini disa gjëra. Nëse nu
Artisti di të krijojë realitetin e botës së tij dhe ta shfaq ashtu siç e ka ëndërruar tek të tjerët. Aftësitë e një artisti janë marramendëse. M
Një djalë i ri i cili kishte filluar praktikën e detyrueshme në një shkollë 9-vjeçare është përballur me një situatë që e ka detyruar të ndërpresë pra
Një grua nga Korça i kishte kërkuar vajzës së saj të shkonte të merrte babain në lokal pasi ishte duke pirë. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show”
Zogjtë përdorin gjithçka që gjejnë në mjedis për të ndërtuar foletë e tyre. Ata që janë larg banesave njerëzore, mbizotërojnë gjethet dhe degët, nd
1 13 14 15298 / 298 POSTS