Category: Kosovë

1 2 3 20 / 45 POSTS
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit për këtë vikend. Në njoftim thuhet se do të mbajë mot me diell dhe vranë ...
Dorëheqjet në Lëvizjen Vetëvendosje nuk kanë të ndalur. Vetëm pak minuta më parë, pas 13 viteve punë në Lëvizjen Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje nga d ...
Nga Ana Oxa te Boris Yeltsin, Behgjet Pacolli e ka rrëfyer të gjithë sagën e vet në një intervistë dhënë “Corriere della Sera”-s, ku thotë se Kosova k ...
Ministrja e Integrimeve, Dhurata Hoxha, paralajmëroi se gjatë vitit të ardhshëm, Kosova planifikon që të aplikojë për statusin kandidat për anëtarësim ...
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se ditët e para të kësaj jave do të karakterizohen me mot kryesisht të vranët dhe me reshje të dobë ...
Nje person i moshës 37 vjeçare nga komuna e Lipjanit, ka ndërruar jetë si pasojë e epidemisë së fruthit. Zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu, ka kon ...
Ferma e ndërtuar mbeti e zbrazët, pasi që blegtori Fehmi Halilaj nga fshati Tërdec i komunës së Drenasit, i cili kishte fituar një grant, kishte marr ...
Sot, rreth orës 14:30 në pikë-kalimin Dheu i Bardhe është paraqiture një automjet me tabela zvicerane. Oficerët e kanë selektuar për kontroll në vijën ...
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, thotë se ekipi ligjor i partisë së tij ka prova të mjaftueshme që në komunën e Prishtinës, Lë ...
Policia e Kosovës, përkatësisht Njësia Speciale pak minuta më parë ka arrestuar një person në Prishtinë, tek Katedralja “Nëna Terezë”. Në një video ...
Në veri të Mitrovicës po mbahet tryeza e mundësuar nga organizatat Aktiv dhe Grupi për Ballkanin – BPRG. Në këtë tryezë, tema janë marrëdhëniet ndë ...
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli para se të votonte është vënë në një situatë të papritur nga dy të rinj në shkollën “Faik Konica” në Prishtinë. Kët ...
Publikimet në media, fillimisht në ato serbe, se Republika e Surinamit “ka tërhequr njohjen” ndaj Kosovës, si dhe përgjigja e Ministrisë së Punëve të ...
"Pra mund t’iu them që nëse nuk ndodh ratifikimi atëherë liberalizimi i vizave nuk do të bëhet”. Ka mjaftuar kjo deklaratë e raportueses për Kosovën n ...
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pohoi se zëvendës-ndihmës sekretari i shtetit amerikan, Hoyt Yee i ka kërkuar zbardhjen e rastit të vrasjes së ...
Numërimi i votave për kryetar të Prishtinës ka përfunduar, derisa ai për asamble ende po vazhdon dhe të dhënat po publikohen në faqen e KQZ-së. Der ...
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova duhet ta finalizojë dialogun me Serbinë me njohje nga Beogradi. ”Shumë kohë është humb ...
Presidenti i Kosovës ka thënë në Zona e Debatit në Klan Kosova se kushti i Demarkacionit ishte një kurth, ndërsa është shprehur se në Bruksel ka zyrta ...
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Shpend Ahmeti e përfundojë mandatin pa shtim të hapësirave të gjelbëruara dhe pa fusha pë ...
E gjithë dosja e provimit të Jurisprudencës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, është larguar nga Arkivi i Kosovës. Ekipi i Kohavision ...
1 2 3 20 / 45 POSTS