Category: Kosovë

1 2 3 6 20 / 107 POSTS
Nuk ka 'e vërteta ime' 'e vërteta jote', ka vetëm një të vërtetë dhe ajo është e vërteta objektive, e cila ekziston pavarësisht se çfarë mendojmë unë
Visar Duriqi, gazetar në ‘Insjaderi’, ka thënë që vendimi i Gjykatës Themelore të Prishtinës për Murat Jasharin, i akuzuar për tentativë vrasjeje ndaj
Të nderuar klientë, meqë jemi në fund të vitit 2019 i cili do te mbahet mend si viti më i suksseshëm i kompanisë sonë, ju falenderojmë pa masë, për pë
Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International, të cilin e ka siguruar Telegrafi, tregon se këtë vit, niveli i optimizmit në Kosovë ka shënuar n
Xhemile Akrashtica jeton në Gllobar të Komunës së Drenasit, u bënë thirrje ta ndihmojnë që të bëhet me shtëpi. Ajo tregon se burri e largoi nga sht
Gjimnazi “Naim Frashëri” në Shtime, edhe këtë vit, njëlloj si viteve të kaluara, ka dëshmuar solidaritetin e saj, duke grubmulluar pako ushqimore. Fal
Partia Demokratike e Kosovës dega në Lipjan, të gjithë besimtarëve katolik, ua ka uruar festën e Krishtlindjeve, duke ju dëshiruar paqe, dashuri e beg
Qendra Tregtare në Lipjan, ‘’Urban Center’’, tash e sa kohë janëë të angazhuar në aktivitet bamirëse në qëllim të ndihmës ndaj personave në nevojë.
Imami i njohur Elvis Naçi ishte i ftuar të dielën mbrëma në emisionin n’Kosovë Show te Shpetim Desku. Në pyetjen se kush e ka krijuar njeriun dhe s
Se malli për atdheun,në çfarëdo situate qofte ai, është i pashterrshëm, dëshmon edhe statusi i lipjanasit Nehat Dodaj, i cili rreth 28 vite jeton dhe
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zbutur mendimet për Listën Serbe. Përderisa deklaronte pas 6 tetorit se nuk do të jetë pjesë e qev
Shqipe Bislimi nga fshati Bardhosh, komuna e Prishtinës, ka nevojë për ndihmën tuaj që të ngrihet sërish në këmbë. Ajo ka pësuar aksident me makinë
Minuti i parë pas mesnatës shënon përfundimin zyrtar të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Vendi tashmë ka hyrë edhe zyr
Agim Ademi gazetar në Koha Ditore dhe Dorentina Thaqi gazetare në KTV, në mbrëmjen e së mërkurës e kanë lajmëruar në Policinë e Kosovës një rast ndaj
Nxënëset e shkollës fillore “Mazllum Këpuska” të Gjakovës ditë më parë kanë rrëfyer për ngacmimet që u ka bërë gjatë orëve mësimore arsimtari i tyre
Shumë protestues sot janë mbledhur para shkollës “Gjergj Kastrioti- Skënderbeu” për të marshuar drejt Stacionit Policor në Drenas. Për të monitoru
E lindur dhe rritur në Zvicër, ajo asnjëherë nuk i harroi rrënjët e saj. Me krenari e mban në qafë medalionin, në të cilin është gdhendur figura e Sk
Pak ditë nga gjetja e automjetit të atentatorëve të Arben Bilalit, hetuesit kanë arritur të mbledhin prova të mjaftueshme për të bërë të mundur ident
Eshtë ndër më të moshuarit në gjashtë fshatra përreth. 90 veçarit, i cili jeton në shtëpi i vetëm mes maleve të fshatit, i bën shoqëri vetëm gurgulli
Ka afër dy muaj që nga koha kur shteti serb ka arritur që instrumentin e Lahutës ta regjistrojë si pjesë të kulturës së saj në UNESCO, trasmeton Gaze
1 2 3 6 20 / 107 POSTS