Category: Kosovë

1 2 3 4 6 40 / 107 POSTS
Zonja e Parë, Lumnije Thaçi është parë gjatë ditës së sotme, teksa kthehej në shtëpinë e saj të re me shofer personal, derisa Policia e Kosovës kujde
Ka rreth dy orë që ka filluar takimi i liderëve të koalicionit qeverisës në Kosovë. Në këtë takim pritet të vendoset nëse do të ketë ndryshime në
Një 22 vjeçar nga Vushtrria ka vdekur dje si pasojë e lëndimeve që kishte pësuar para një jave në vendin e tij të punës, në një kafene të qytetit.
Policia polake po heton një thertore të dyshuar për trafikim të paligjshëm të bagëtive të sëmura, e cila është filmuar fshehurazi. Zyrtari kryesor
Cybometric Lab i Këshillit Spanjoll për Kërkim Shkencor ka publikuar rezultatet e rangimit të institucioneve botërore te arsimit të lartë Webometrics
Një person është filmuar duke e goditur gruan e tij ndërkohë që ishte duke vozitur. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në rrugën Driton Islami në Ferizaj.
Në Kosovë ekzistojnë shumë vende të bukura ku mund të viziohen me familje e të kalohen momente të bukura. Secili prej tyre ka pamjen e vetë të veç
Gazeta Ulpianapress është portal i pavarur i lajmeve, analizës dhe komenteve i krijuar me vet-iniciativë nga një grup udhëheqësish medial, publicistë
Një burrë i komunitetit serb ka njoftuar Policinë se është rrahur rëndë nga një serb tjetër. Si pasojë viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pr
Ish-komandanti i UCK-së në zonën e Drenicës, Sami Lushtaku i ka uruar mirëseardhje bashkëluftëtarit të tij, Sylejman Selimit, i cili u lirua me kusht
Omer Arifi nga fshati Llapjan i Novobërdës ka nevojë për ndihmë në mënyrë që të shërohet nga sëmundja e quajtur ciroza hepatite. Ai është vetëm në
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër. “Do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale par
Nerxhivane Bilalli , Raçak Ishte 15 janari i ftohtë i vitit 1999, koha kur Reçaku u ngroh me gjakun e shqiptarëve civil të pafajshëm e ndër ta edh
Në mëngjesin e 15 janarit të vitit 1999, forcat serbe ndërmorën një sulm kundër fshatit të Reçakut, në komunën e Shtimjes, në rajonet qendrore të Kos
AVONET, përmbylli vitin me konstatime se institucionet kanë përmisuar shërbimet ndaj qyteratëve dhe kërkonë nga qytetarët të jenë më të zëshëm ndaj k
KEDS ka njoftuar për orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike. Këto janë rajonet dhe oraret e ndërprerje: Prishtinë Punime të domos
Sot në orët e pasditës ka ndërruar jetë veteran i UÇK-së, Ilmi Rrustem Elezi, vëllau i dëshmorëve Ismajl dhe Isen Elezi. Sipas njoftimit, varrimi
Të gjithë ata që kanë armë pa leje, që nga 17 dhjetori do të mund t’i bëjnë legale. Ministria e Punëve të Brendshme ka vendosur që përmes një vendimi
Kosovarët e kthyer nga Zvicra në vendlindjen e tyre, sërish do t`i marrin pensionet e tyre nga AHV apo IV. Gjatë ditës së sotme, Këshilli Federal zvic
Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë kundër L.K, për veprën penale “Plaçkitja e mjeteve motorike”. Sipas
1 2 3 4 6 40 / 107 POSTS